MojAndroid

Spoločnosť Google prináša v rámci vyhľadávania obrázkov niektoré nové, užitočné funkcie. Po vyhľadaní obrázkov sa vám môžu zobraziť odkazy na ďalšie, rozšírené informácie. Napríklad v prípade zadania slova “Muffin” sa okrem obrázkov zákusku zobrazí aj odkaz na recept, resp. základné ingrediencie. Odkaz nájdete v ľavom dolnom rohu vybraných obrázkov.

Náš tip
Bývalý viceprezident Google radí: Ak chcete fotiť smartfónom, iPhone je jediná voľba

Dostupné aj na Slovensku

Dobrou správou ostáva, že spoločnosť Google umožnila používať túto funkciu aj lokálne. Ak zadáte napríklad slovo “Dobošové rezy,” opäť získate na vybraných obrázkoch odkaz zo základnými ingredienciami. Ďalším kliknutím sa dostávate už na plnohodnotnú stránku, z ktorej obrázok pochádza a kde napríklad môžete nájsť aj kompletný recept s postupom prípravy. Táto nová funkcia však môže byť užitočná napríklad pri nakupovaní na zopakovanie kľúčových ingrediencií.

Nová funkcia však nemusí zastrešovať len zákusky a recepty. Môže sa tiež jednať o užitočné odkazy na kúpu niektorých produktov alebo rozšírené informácie, ktoré by sa vám o danom predmete mohli hodiť. Stále však ide len o vybranú skupinu obrázkov, funkcia nie je dostupná pri každom obrázku.

Náš tip
Aplikácia Hodiny od Google dostáva čiernu tému a podporu Android O

Vyhľadávanie s užitočnými odkazmi sme testovali v prehliadači Chrome, ale tiež v mobilnej aplikácii Google. Túto aplikáciu si môžete stiahnuť bez ďalších poplatkov z Obchodu Play zadarmo. Páči sa vám nová funkcia od spoločnosti Google? Vaše otázky či postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: blog.google

7.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+