MojAndroid

Google má už 4. októbra rozvíriť vody mobilného priemyslu a na poli mobilných a notebookových operačných systémov, má predstaviť úplne nového hráča. Hybridný OS Andromeda, ktorý má vzniknúť spojením Androidu a Chrome OS, by mal byť začiatkom novej éry, na ktorý budeme spomínať aj o niekoľko rokov. To, že uniknuté informácie o novom operačnom systéme sa zakladajú na pravde, dokazuje aj správa od nezávislých a spoľahlivých zdrojov portálu Android Police. Podľa nich plánuje Google v 3 kvartáli budúceho roka vydať nový Pixel notebook, ktorý by mal bežať práve na Andromede. Interne je známy ako Bison alebo tiež Pixel 3.

Náš tip
4. október sa zapíše do dejín. Google má predstaviť hybridný OS “Andromeda”

Aktuálne je notebook testovaný v dvoch variantoch, jeden s procesorom Intel m3, ten druhý s Intel Core i5 (presné modelové označenie procesorov nie je známe). Výbavu dopĺňa tiež interná pamäť s kapacitou 32 alebo 128 GB, pamäť RAM s veľkosťou 8 či 16GB, ako aj snímač odtlačkov prstov, dva USB C porty, 3,5 mm audio jack, podpora pre stylus (predávaný samostatne), stereoreproduktory, podsvietená klávesnica a trackpad s technológiou Force Touch. Zariadenie má prísť v tele UltraBooku s displejom veľkým 12,3-palca a výdržou na úrovni 10 hodín. Podľa zdroja však Google chce, aby vedel pracovať aj v režime tabletu. Je tak možné, že Bison bude predstavený nie ako Ultrabook, ale ako konvertibilný notebook podobný Lenovu Yoga. Jeho hrúbka by nemala prekročiť 10 mm. Samozrejme, keďže dátum odhalenia je stanovený až na druhú polovicu budúceho roka, tak všetky špecifikácie nie sú pevne dané a Google ich môže zmeniť. Do úvahy ale pripadá aj možnosť, že Pixel 3 Google dovtedy úplne zruší. A cena? Ta by sa údajne mala pohybovať na úrovni 799 dolárov.

Možno sa pýtate, čo tieto zmeny, ktoré Google pripravuje, budú znamenať pre Android. V tomto smere sa v podstate veľa nezmení a internetový gigant oznámi svoje smartfóny Pixel s Androidom 7.1, ktorý bude smartfóny poháňať aj v nasledovných rokoch. Andromeda však má byť priamym útokom na výrobcov ako sú Apple alebo Samsung, ktorí ponúkajú celé portfólio navzájom prepojených zariadení. Google s operačným systémom, ktorý do Androidu prinesie funkcie z Chrome OS, má veľké plány a tie nám dúfame odhalí už na budúci utorok.

27.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+