MojAndroid

To, o čom sa hovorilo už dávnejšie, sa zrejme stane aj skutočnosťou. Nové Google smartfóny by totižto po novom už nemali niesť označenie Nexus. Internetový gigant tak po šiestich rokoch zrejme mení zaužívanú prax s Nexus smartfónmi a prinesie niečo, čím sa od pôvodnej série odlíši.

Tým niečim má byť najmä softvérová výbava “čistého” Androidu, ktorý na Nexusoch dostane funkcie navyše. Ich súčasťou má byť samozrejme aj nový Nexus Launcher, či niekoľko ďalších funkcií, vrátane správcu navigačných tlačidiel a ďalších noviniek. Čo presne to bude však zatiaľ stále nevieme.

Okrem toho sa bude Google pravdepodobne viac angažovať priamo vo výrobe a návrhu smartfónov. Stále však máme veľa nezodpovedaných otázok a v prípade konca “Nexus” zariadení je ešte veľa nejasného. Všetko by sa však malo potvrdiť alebo vyvrátiť už koncom septembra, kedy Google plánuje oficiálne uvedenie nových zariadení Sailfish a Marlin. Okrem nich by sme sa v tomto roku mali dočkať aj dvojice inteligentných hodiniek. O nových tabletoch zatiaľ reč nepadla.

Zdroj: androidcentral

31.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+