MojAndroid

Spoločnosť Google je známa tým, že najnovší Android posiela formou oficiálnych OTA aktualizácií na zariadenia, ktoré nie sú staršie ako 18 mesiacov. Niekedy sa ale stane, že sa aktualizácie dočká aj staršie zariadenie, pokiaľ to spoločnosť vyhodnotí ako dôležitý krok v budovaní dobrého vzťahu so zákazníkmi. A tak sa aj starší Nexus 6 dočkal aktualizácie na Android 7.0 Nougat a neskôr aj na Android 7.1.1, ktorý sa dá označiť za minoritnú aktualizáciu, ktorá mala opraviť bezpečnosť a odstrániť nedostatky. Nie však v prípade Nexusu 6.

nexus-6-5

Aktualizácia na najnovší Android 7.1.1 spôsobila na staršom Nexus zariadení viac problémov ako osohu. Používatelia po celom svete hlásili Googlu nefunkčnosť služby Android Pay, čo Google doviedlo k rozhodne odvážnemu kroku. Spoločnosť po prvýkrát vo svojej histórii poslala na Nexus zariadenie aktualizáciu s downgrade-om (nižšou verziou Androidu), ktorá majiteľom Nexusu 6 ponúka Android 7.0, avšak s fungujúcim Android Pay. Na Reddite sa k tomu vyjadril aj priamo zástupca spoločnosti Google:

Pre majiteľov Nexusu 6 sme priniesli OTA aktualizáciu na Android 7.0 (myslel zrejme Android 7.1.1, pozn. redakcie), ktorá spôsobila isté zmätenie používateľoc. Pre tých, ktorí chcú aj naďalej dostávať OTA aktualizácie svojho zariadenia je nutné, aby svoje zariadenie spätne aktualizovali na Android 7.0. Ak máte aj po downgrade na Android 7.0 nejaké problémy so svojim zariadením, urobte prosím obnovenie údajov v zariadení (factory reset). Všetci majitelia Nexusu 6, ktorí chcú naďalej flashovať / sideload-ovať systém vo svojom zariadení aj v budúcnosti, môžu ostať na Androide 7.1.1 a robiť tak i naďalej.

Hoci si poviete, že ide o banalitu, vo svete Androidu to je veľká vec. Aktualizáciu s nižšou verziou Androidu zrejme neposlal na svoje zariadenie zatiaľ žiadny iný výrobca smartfónov. Tiež je potrebné poznamenať, že zariadenie nemôže prejsť na nižšiu verziu systému bez toho, aby bolo kompletne vymazané, takže si používatelia musia okrem iného aj zálohovať a obnoviť všetky svoje dáta. To nie je pri klasickej aktualizácii na novší Android nevyhnutné, ale len odporúčané. Je tak len na používateľoch, ako sa rozhodnú.

Zdroj: Reddit

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
16.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+