MojAndroid

Už počas leta bol predstavený tablet Nexus 7 s najnovším systémom Android 4.1 Jelly Bean a odvtedy sa objavovali len odhady predaja tohto zariadenia, ktoré oslovilo naozaj širokú masu používateľov po celom svete. Informácie hovorili o predaji približne 500 tisíc až milión zariadení za jeden mesiac a odhad bol, že do konca roku by sa malo predať až 5 miliónov kusov tabletu Nexus. Predaj pravdepodobne však podporia aj nové verzie s 32 GB pamäťou v prevedení Wifi a WiFi 3G, ktoré Google predstavil pred pár dňami.

Podľa  Davida Changa, CEO spoločnosti Asus, „predaj začínal na približne 500 tisíc zariadeniach, neskôr to bolo 600 tisíc a 700 tisíc zariadení za mesiac. Posledný údaj hovorí, že za posledný mesiac to bolo 1 milión tabletov Nexus 7, ktoré si našli koncového používateľa.“

Podľa dostupných čísiel by sa teda aktuálny predaj mal pohybovať na úrovni približne 3 milióny zariadení Nexus 7 a odhad do konca roku by mohol byť približne 5 miliónov zariadení predaných po celom svete.

Zdroj: The Wall Street Journal

1.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+