MojAndroid

Nový tablet spoločnosti Google, Nexus 7, trpí podľa viacerých hlásení jeho majiteľov problémami s podsvietením displeja. Ako môžete vidieť na obrázkoch nižšie, tento problém je dobre viditeľný aj voľným okom.

Niektoré kusy tabletu trpia tzv. javom backlight bleeding, ktorý v okrajových častiach displeja spôsobuje presvitanie podsvietenia. Takýto jav nie je vo svete LCD displejov ničím novým a je častokrát viditeľný na monitoroch vašich počítačov, ale aj tabletov alebo telefónov. Neprejavuje sa však tak rušivým spôsobom ako v prípade Nexus 7. Zatiaľ čo backlight bleeding je na displejoch “normálne” viditeľný najmä pri čiernych plochách a len v niektorých častiach, pri Nexuse 7 je tento nežiaduci jav viditeľný v podstate stále a oveľa intenzívnejšie.

Na záver len dodáme, že vždy sa môže stať, že pri výrobnom procese sa nie všetky vyrobené kusy podarí vyrobiť bezchybne. Preto dúfame, že ide len o izolovaný problém niekoľkých kusov tabletu a že náš Nexus 7, ktorý sme si objednali vo Veľkej Británii, bude v úplnom poriadku. Keby nebol, určite sa o tom dozviete ;).

Zdroj: gsmarena

19.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+