MojAndroid

Google spustil Project Zero Prize, v ktorom vyzýva šikovných hackerov, aby prekonali bezpečnosť jeho smartfónov Nexus 6P a Nexus 5X. Ak chcete vyhrať prvú cenu, ktorá má hodnotu $200 000, musíte sa do týchto zariadení dostať len s tým, že poznáte ich telefónne číslo a e-mailové kontá, ktoré sú k nim prepojené. Cieľom je odhaliť bezpečnostné diery v čistom Androide.

nexus-6p-ocenenie

Náš tip
RECENZIA | Nexus 6P – najlepší Nexus smartfón v histórii

Súťaž, ak tak môžeme tento druh udalosti nazvať, má okrem zistenia bezpečnostných chýb odhaliť aj postup, ako ich hackeri odhalili. Googlu to má pomôcť pri ďalšom vývoji jeho operačného systému. Ak cítite, že by ste mohli prelomiť bezpečnosť Androidu, mali by ste sa poponáhľať. Google totižto cenu venuje prvému hackerovi, ktorý prelomí bezpečnosť Nexusov a pre ďalších má pripravené už iba “menšie” ceny. Druhé miesto za $100 000 a tretie miesto za $50 000.

Zdroj: Google

16.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+