MojAndroid

Na trhu nie je mnoho aplikácií, ktoré ponúkajú prehľady správ a informácií. Nebola by to spoločnosť Google, keby aj v tejto oblasti neponúkala fanúšikom Androidu vlastné riešenie. Google News (Správy Google) lákajú na prehľadnosť, dôveryhodnosť a prispôsobiteľnosť.

Momentálne sa však aplikácia neteší prílišnej popularite. Viacero používateľov sa na fóre Google sťažuje, že aplikácia spotrebúva nehorázne množstvo dát bez ich vedomia. V niektorých prípadoch malo ísť o viac ako 12 GB dát počas jednej noci. Nadmerná spotreba dát sa deje nielen prostredníctvom wifi, ale aj mobilných dát. Tento fakt, samozrejme, vedie k zvýšeným poplatkom zákazníkov. Problémy začali na začiatku júna a po mnohých reakciách používateľov prisľúbila spoločnosť Google opravu.

Zdá sa však, že veci sa nehýbu tým správnym smerom. Problémy s nadmernou spotrebou dát stále pretrvávajú. Pre portál The Verge to potvrdil jeden z čitateľov, Zach Dowdle, ktorý sa podelil aj so screenshotmi z centra spotreby dát svojho smartfónu.

V mnohých prípadoch nepomáha ani nastavenie aplikácie aktualizovať správy len pomocou siete wifi, keďže chyba spôsobuje aj samovoľné pripojenie k mobilným dátam. Zatiaľ nie je jasné, ktorá verzia aplikácia chybu obsahuje a nakoľko je rozšírená. Ak sa nechcete s aplikáciou rozlúčiť, najlepšou možnosťou bude aplikáciu aktualizovať len manuálne.

Používate aplikáciu Správy Google? Zaznamenali ste v poslednom čase podobný problém s nadmernou spotrebou dát?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
24.10.2018
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • OneWithTheForce

  “desiatky dat” to mi pripomenulo senatorku Fisher na Zuckerbergovom vypocuvani: “FB collects 96 data categories for those 2mld active users, that’s 192mld data points being generated at any time”… mozno by bolo lepsie “desiatky GB mobilnych dat”

 • Peter Kmec

  Je dobré, že upozorňujete na takéto chyby. Ale skôr ako názov Google Správy by som použil názov Google News, pretože pokiaľ som si článok neprečítal, tak som si myslel, že sa jedná o aplikáciu Google Správy čiže Google Messages :)

  • Michal Chabada

   Správy Google je oficiálny preklad do SK, ale doplnili sme aj EN názov Google News. Pod tým ho pozná asi váčšina čitateľov :)

+