MojAndroid

Na trhu nie je mnoho aplikácií, ktoré ponúkajú prehľady správ a informácií. Nebola by to spoločnosť Google, keby aj v tejto oblasti neponúkala fanúšikom Androidu vlastné riešenie. Google News (Správy Google) lákajú na prehľadnosť, dôveryhodnosť a prispôsobiteľnosť.

Momentálne sa však aplikácia neteší prílišnej popularite. Viacero používateľov sa na fóre Google sťažuje, že aplikácia spotrebúva nehorázne množstvo dát bez ich vedomia. V niektorých prípadoch malo ísť o viac ako 12 GB dát počas jednej noci. Nadmerná spotreba dát sa deje nielen prostredníctvom wifi, ale aj mobilných dát. Tento fakt, samozrejme, vedie k zvýšeným poplatkom zákazníkov. Problémy začali na začiatku júna a po mnohých reakciách používateľov prisľúbila spoločnosť Google opravu.

Zdá sa však, že veci sa nehýbu tým správnym smerom. Problémy s nadmernou spotrebou dát stále pretrvávajú. Pre portál The Verge to potvrdil jeden z čitateľov, Zach Dowdle, ktorý sa podelil aj so screenshotmi z centra spotreby dát svojho smartfónu.

V mnohých prípadoch nepomáha ani nastavenie aplikácie aktualizovať správy len pomocou siete wifi, keďže chyba spôsobuje aj samovoľné pripojenie k mobilným dátam. Zatiaľ nie je jasné, ktorá verzia aplikácia chybu obsahuje a nakoľko je rozšírená. Ak sa nechcete s aplikáciou rozlúčiť, najlepšou možnosťou bude aplikáciu aktualizovať len manuálne.

Používate aplikáciu Správy Google? Zaznamenali ste v poslednom čase podobný problém s nadmernou spotrebou dát?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
24.10.2018
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+