MojAndroid

Inteligentné reproduktory Nest od Googlu sa stali “členmi” mnohých domácností. Okrem množstva zaujímavých a inteligentných funkcií, ponúkajú možnosť prehrávania tzv. bieleho šumu po vyslovení príkazu. Ten však nadobudol niekoľko zmien, ktoré podľa informácií zverejnených na portáli phonearena.com, pobúrili niekoľkých užívateľov.

Čo je biely šum v Google Nest a akými poburujúcimi zmenami prešiel?

Jednou z najbežnejších metód, ktorú ľudia pre uvoľnenie, či zlepšenie spánku používajú, sú zvuky. Tie napomáhajú nášmu mozgu uvoľniť sa. Na podobnom princípe pracujú aj zariadenia Google Nest, ktoré po vyslovení príkazu začnú tento “biely šum” prehrávať. Pred aktualizovaním sa nahrávka prehrávala v hodinovej slučke. Teraz trvá slučka iba 10 minút a približne 200 používateľov sa sťažuje na to, že prehrávaný zvuk pôsobí tlmene a má nízku hlasitosť.

Google Nest Mini farby
Google Nest Mini I Zdroj: google.com

Google žiaľ na sťažnosti neodpovedal a nepreukázal snahu túto chybu napraviť. Preto to do vlastných rúk zobral istý používateľ Redditu, ktorý vo svojom príspevku zverejnil nahrávku pôvodnej verzie bieleho šumu, vrátane dvanásťhodinovej verzie.

Spoločnosť sama o sebe ponúka rôzne typy relaxačných zvukov. Spolu je ich trinásť a patria medzi ne napríklad aj zvuky dažďa, búrky, oceánu či krbu. Na internete však existuje množstvo zariadení, ktorých jediným účelom je prehrávanie takýchto zvukov. Podobné zvuky si je možné vyhľadať napríklad na YouTube, kde sa nachádzajú niekoľkohodinové nahrávky so zvukmi od výmyslu sveta.

Náš tip
Toto je najsledovanejšie video na YouTube. Prekonalo 10 miliárd videní

19.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+