MojAndroid

Spoločnosť Google v posledných aktualizáciách pre Nexus 6 (v novembri) a Nexus 6P (v decembri 2016 / januári 2017) odstránila nebezpečnú chybu modemu, ktorá potenciálne umožňovala hackerom ovládnuť prístup do zariadenia. Udialo sa tak ešte predtým, ako sa informácie o tejto chybe dostali na verejnosť, čo Googlu hralo do karát. Pôvodne tento nedostatok objavil tím IBM X-Force.

nexus-6P-2

Náš tip
Google Pixel trpí rovnakou chybou ako Nexus 6P. Vypne sa pri 30 % batérie

Samotná chyba sa nachádzala v sekcii bootmode a umožňovala hackerom získať prístup do zariadenia cez USB, kde následne mohli modifikovať proces boot-ovania. Hoci bolo na prístup do zariadenia potrebné povoliť ADB, stále išlo o pomerne nebezpečný nedostatok. Pokiaľ sa hacker dokázal dostať do zariadenia, bol okrem iného schopný aj vykonávať hovory, odpočúvať hovory a nájsť presné GPS koordináty zariadenia. Dnes sú ale zariadenia bezpečné a ich majitelia sa už nemusia týchto nedostatkov báť.

Zdroj: IBM, ArsTechnica

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!
Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+