MojAndroid
Ondrej Ličko 10.1.2017

Spoločnosť Google v posledných aktualizáciách pre Nexus 6 (v novembri) a Nexus 6P (v decembri 2016 / januári 2017) odstránila nebezpečnú chybu modemu, ktorá potenciálne umožňovala hackerom ovládnuť prístup do zariadenia. Udialo sa tak ešte predtým, ako sa informácie o tejto chybe dostali na verejnosť, čo Googlu hralo do karát. Pôvodne tento nedostatok objavil tím IBM X-Force.

nexus-6P-2

Náš tip
Google Pixel trpí rovnakou chybou ako Nexus 6P. Vypne sa pri 30 % batérie

Samotná chyba sa nachádzala v sekcii bootmode a umožňovala hackerom získať prístup do zariadenia cez USB, kde následne mohli modifikovať proces boot-ovania. Hoci bolo na prístup do zariadenia potrebné povoliť ADB, stále išlo o pomerne nebezpečný nedostatok. Pokiaľ sa hacker dokázal dostať do zariadenia, bol okrem iného schopný aj vykonávať hovory, odpočúvať hovory a nájsť presné GPS koordináty zariadenia. Dnes sú ale zariadenia bezpečné a ich majitelia sa už nemusia týchto nedostatkov báť.

Zdroj: IBM, ArsTechnica

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
10.1.2017

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+