MojAndroid

Funkcia Nearby Share, ktorá v systémoch Android a Chrome OS slúži na zdieľanie súborov s blízkymi zariadeniami, sa dočkala významného vylepšenia. Informáciu priniesol portál 9to5Google.com.

Nearby Share je odpoveďou na AirDrop od Applu

Nearby Share (Zdieľanie nablízko) uviedol Google ako odpoveď na funkciu AirDrop spoločnosti Apple. Zároveň išlo o nástupcu staršej funkcie Android Beam, ktorá párovala zariadenia pomocou NFC technológie . To ale vyžadovalo, aby zariadenia boli blízko pri sebe.

Nearby Share však používa všetky dostupné technológie, pričom používateľ nemusí riešiť, či smartfón použije na samotný prenos (Bluetooth, WiFi, atď.). Podobne funguje aj funkcia QuickShare, ktorú niekoľko rokov ponúka juhokórejská spoločnosť Samsung na svojich smartfónoch v rámci nadstavby One UI.

Vylepšenie umožní posielať súbory viacerým zariadeniam súčasne

Keď chcete vo funkcii Nearby Share zdieľať napríklad fotky, jednoducho zapnete v systéme zdieľanie nablízko a na obrazovke sa vám ukážu ľudia vo vašej blízkosti. Potom len zvolíte, komu chcete snímku poslať. Ten jednoducho prijme súbor a všetko je vyriešené. Háčik bol doteraz v tom, že ste takýmto spôsobom mohli posielať súbory len jednému zariadeniu.

Zdieľanie súborov s viacerými zariadeniami pomocou Nearby Share | Zdroj: blog.google.com

Ak ste chceli zdieľať súbor medzi viacerými ľuďmi, museli ste to robiť postupne s každým zvlášť. Google si je tohto nedostatku vedomý a prináša možnosť pri jednom súbore zvoliť viac používateľov, ktorým bude odoslaný. Vylepšenie bude fungovať v rámci celého systému vo všetkých aplikáciách, ktoré pracujú so súbormi v pamäti. Novinka vyžaduje systém Android 6.0 a vyšší.

Náš tip
Vyhrajte smartfón v hodnote 1000 eur, hlasovanie končí o týždeň | Smart Banka 2022
13.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+