MojAndroid

Po uvedení novej služby pre rozpoznávanie hlasu, Google Voice Search, aj v slovenskom jazyku, sme boli všetci netrpezliví, kedy Google spustí aj ďalšiu dlhoočakávanú novinku. Tou je navigácia spoločnosti, ktorá je priamou súčasťou Google máp. Jej funkčnosť je však obmedzená len na niekoľko krajín z celého sveta, medzi ktorými Slovensko doteraz chýbalo. Výbornou správou je to, že Google rozšíril podporu do ďalších 10 krajín, medzi ktorými tentokrát nechýba ani Slovensko.

Informácia pochádza priamo zo stránok spoločnosti, ktoré informujú o dostupnosti služby vo svete. My sme samozrejme chceli navigáciu ihneď vyskúšať a otestovať, či naozaj funguje. Dobrou správou je, že pri jej spustení sa už nezobrazí dobre známa hláška o nedostupnosti navigácie pre danú krajinu. Pri zadávaní cieľa však navigácia nedokázala nájsť cestu a tak sme ju v praxi zatiaľ nemohli vyskúšať.

  

Nová služba by sa svojej plnej funkčnosti na Slovensku mohla dočkať už čoskoro. Jej funkčnosť si môžete overiť jednoducho spustením aplikácie s názvom Navigácia vo vašom Androide.

Zdroj: Google via androidpolice

15.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+