MojAndroid

Google oslavoval tento víkend svoje 16. narodeniny. Hoci sa založenie firmy datuje na 7. september, po roku 2005 začal Google oslavovať svoje výročia neskôr, konkrétne 27. septembra. Ako na každej správnej oslave, ani tentokrát nechýbala narodeninová torta. Jej význam bol v tomto prípade ale väčší než inokedy. Google totižto namiesto sviečok umiestnil na najvyššie poschodie torty niekoľko rozmanitých lízaniek, pričom na obrázku, ktorý zdieľali na sociálne siete, dopísali aj nenápadnú otázku: “OK Google, prečo vlastne dávame sviečky na torty?”. Odpoveď si každý z vás môže vybrať po svojom…

google-16-main

Jednou z teórií ale je, že Google takto nepriamo naznačil, že ďalšia verzia Androidu ponesie označenie Lollipop (anglický výraz pre lízanku). Softvér nateraz známy ako Android L vyvolal ošiaľ už pri svojom prvotnom predstavení pre developerov a odvtedy všetci hádajú, ako sa bude finálna verzia v skutočnosti volať. Jeden z dohadov spomínal spoluprácu s Nestlé a ich produktom Lionno niektorí z odborníkov tvrdili, že sa meno nezmení a písmeno “L” v názve Androidu znamená rímskych “50”, teda verziu 5.0. Uvidíme, ako sa nakoniec Google rozhodne a či narodeninová torta s lízankami nebola len ďalším polienkom v už horiacom ohni dohadov a výmyslov.

Zdroj: PhoneArena

29.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+