MojAndroid

Google pracuje podľa renomovaného denníka Bloomberg na vlastnom inteligentnom náramku, ktorý bude zameraný na zdravie svojich nositeľov. Náramok bude schopný každú minútu zaznamenávať informácie, ako je srdcová frekvencia, pulz, teplota kože, ale aj vystavenie slnečnému žiareniu. Podľa informácií však tento náramok nebude dostupný pre bežných zákazníkov. Namiesto toho sa chce Google zamerať na použitie výhradne pre lekárske účely, takže dostupný by mal byť len na lekársky predpis.

Bežné fitness náramky neponúkajú dostatočnú presnosť pre medicínske využitie a ako vieme, pacienti nie sú až tak spoľahliví pri prezentovaní svojich návykov pred doktormi. Náramok tak má pomôcť odborníkom sledovať zdravie svojich pacientov aj mimo budov nemocnice, no zatiaľ nie je jasné, či tak budú mocť robiť na diaľku alebo kontrolovať dáta len lokálne pri návšteve ambulancie.

Záhadný inteligentný náramok je predmetom vývoja v laboratorách Google X, odkiaľ pochádzajú všetky nové projekty, ako je Google Glass, Project Loon alebo známe automobily, ktoré nepotrebujú vodiča.

Zdroj: TheVerge, Bloomberg

24.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+