MojAndroid

S prichádzajúcim začiatkom leta, ľudia po celom svete vyhľadávali na internete rôzne veci. V tomto článku si spíšeme zoznam týchto najčastejšie vyhľadávaných slov a fráz.

Internet žije futbalom

Za minulý týždeň sa samozrejme zaznamenal najväčší počet vyhľadávaní “FIFA World Cup”. Je zrejme jasné, že národné tímy z rozličných štátov, ktorých reprezentácie hrajú na tohtoročných majstrovstvách sveta vedú v počte vyhľadávaní. To znamená, že takmer každý si z kategórie tímy vyhľadáva svojich domácich. Zaujímavosťou ale je, že celosvetovo najvyhľadávanejším tímom je Brazília. Taktiež sa v tomto období zaznamenal až šesťkrát väčší výskyt vyhľadávania frázy “Drills and skills” v službe YouTube, ako tomu bolo počas predchádzajúcich majstrovstvách sveta vo futbale. Tento výraz môžeme jednoducho do slovenčiny preložiť ako “Futbalové triky a finty”.

Náš tip
Ako sledovať Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 na vašom Androide? | NÁVOD (AKTUALIZOVANÉ)

Kategória “najlepší”

Do tejto kategórie sa radia všetky vyhľadávania, začínajúce na “najlepší”, respektíve “najlepší … sveta”. Na vrchole tohto rebríčka sa nachádza fráza “najlepší futbalista sveta”, na druhom zase “najlepšie reštaurácie sveta”. Zoznam týchto reštaurácií si môžete pozrieť na tejto stránke. Najvyhľadávanejším jedlom sa za toto obdobie stali lasagne, ako najvyhľadávanejší nápoj sa zase radí pivo.

Otázky spojené s letom

Ľudia sa často pýtali Googlu rôzne otázky spojené s letným obdobím. Patrí medzi ne napríklad “Čo je to letný slnovrat?” alebo “Kedy končí leto?”. Našli sa aj milovníci osláv, ktorí si chceli vyhľadať typy pre privítanie leta a oslavu letného slnovratu. Najčastejším výsledkom pre túto otázku bol Stonehenge, nachádzajúci sa na území Spojeného Kráľovstva. Tento rok tu letný slnovrat strávilo až 10 000 ľudí.

Letný playlist

Pozornosť sa dostala na umelcov ako je Jay-Z a Beyoncé. Ich album Everything is Love sa dostal na špičku tejto kategórie. Zaujímavosťou je, že v Británii sa Jay-Z nachádza v množstve vyhľadávaní nad Beyoncé, avšak v každom jednom štáte Spojených štátov sa častejšie vyskytuje dopyt Beyoncé viac ako Jay-Z.

Nechýbajú vyhľadávania spojené so svetovou krízou

Po tej vážnejšej stránke, ľudia vyhľadávajú informácie o situácii na hraniciach Spojených štátov a Mexika, kde deti imigrantov sú oddelované od svojich rodín a sú držané v samostatných centrách pre imigrantov. Fotografia malého dievčatka spôsobila 3 000-percentný nárast vo vyhľadávaní informácií a obrázkov spojených s “plačúcim dieťaťom na hraniciach”. Zvýšil sa dopyt po “sekretariáte vnútra a domovej bezpečnosti”, tak, ako po prvej dáme menom “Laura Bushová”. Najčastejšími otázkami ako pomôcť sa stali “Ako pomôcť deťom prisťahovalcom?” a “Ako pomôcť rodinám oddeleným na hraniciach?”.

Samozrejme, nie všetky vyhľadávané frázy sa dotýkajú našej krajiny. Tieto výsledky sú zozbierané zo všetkých krajín na svete.

23.6.2018
Zdroj: Google Blog

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+