MojAndroid

Google by mohol už v blízkej budúcnosti vymeniť natívnu galériu Androidu za aplikáciu Fotky, ktorá je súčasťou sociálnej siete Google+. Naznačuje tomu najmä absencia tejto galérie v najnovších verziách Google Play edícií zariadení LG G Pad 8.3 a Sony Xperia Z Ultra.

photos-z-ultra

Vylúčenie natívnej Galérie je pritom prinajmenšom podivné, keďže len pred niekoľkými týždňami Google predstavil Nexus 5 s obidvoma aplikáciami. Navyše, v natívnej galérii pridal ďalšie vylepšenia. Situácia sa v prospech aplikácie “Fotky” zmenila s aktualizáciou na Android 4.4.1, kde už aj na Nexusoch pribudlo prepojenie s galériou sociálnej siete Google+. Je preto možné, že v budúcnosti Google v nových zariadeniach natívnu galériu úplne odstráni a presunie všetku funkcionalitu na “Fotky”.

Súčasné GPE edície zariadení sa tak budú musieť  zaobísť bez funkcií pokročilejšej galérie. Hoci aplikácia Fotky ponúka niekoľko možností úprav, nie je ich ani zďaleka toľko. V budúcnosti by však väčšina funkcií mohla z natívnej galérie prejsť práve do druhej zatiaľ menej vyvinutej aplikácie.

Podobný krok zlúčenia urobil Google aj pri SMS aplikácii, ktorá bola z najnovších verzií Androidu úplne vylúčená a nahradil ju Google Hangouts. Ak sa vám podobný krok nebude pozdávať pri Galérii, tak nemusíte zúfať. Je veľmi pravdepodobné, že na obchode Play sa objaví jej kópia. Podobný prípad sme zaznamenali aj pri SMSkách, ktoré si našli náhradu v aplikácii 8sms. Táto priniesla rovnaké funkcie ako natívna SMS aplikácia a dokonca ďalšie vylepšenia.

via: androidcentral

12.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+