MojAndroid

Tak už je to oficiálne. Ako sme písali v nedávnom článku o novom hudobnom obchode od Google, včera večer bol aj naozaj predstavený a zároveň aj spustený. Žiaľ, podobne ako to bolo pri službe Google Music aj hudobný market je dostupný len pre USA, čo je veľká škoda. Apoň v krátkosti si teda pozrime, aké funkcie Google Music Store ponúkne.

  • MP3 Store: je dostupný na Android Markete ako nová kategória. Hudobné skladby sú uložené online vo formáte MP3 s dátovým tokom 320Kbps. Pri prehliadaní a nakupovaní skladieb budú k dispozícií aj 90 sekundové ukážky (vyžaduje sa Android verzie 2.2+). Projekt podporujú veľké hudobné spoločnosti ako Sony, Universal a EMI spolu s ďalšími menej známymi značkami. Zatiaľ sa na Google Music Store nachádza viac ako 8 miliónov platených skladieb, ktoré budú v krátkom čase doplnené o ďalšie – celkovo sa má v počiatkoch Google Music Store objaviť viac ako 13 miliónov skladieb.

  • Free Cloud Storage: Google bude naďalej zadarmo poskytovať online úložný priestor pre 20.000 skladieb, ktoré ponúkal aj pri Google Music Beta.

  • Song Sharing / Recommendation: piesne a albumy, ktoré ste si kúpili môžete zdieľať s priateľmi na Google+. Tí si budú môcť skladbu jedenkrát zadarmo vypočuť . Vo Friend Streame budú ďalej vidieť aj vaše kúpené skladby, ku ktorým ste pridali odporúčania tlačidlom “+1”, ktoré je tiež možné jedenkrát prehrať.

  • Exclusive Tracks: Google Music bude ponúkať niektoré skladby exkluzívne. To znamená, že napríklad niektorý známy skladateľ vydá svoj nový album práve na Music Markete
  • Free Song of the Day: každý deň bude možné stiahnuť jednu konkrétnu skladbu zadarmo.
  • Artist Hub: ponúka možnosť vytvárať vlastné stránky kapiel, kde je možné uploadovať a predávať svoju hudbu nezávislé od Google Music Store – Google si za vytvorenie takejto stránky účtuje 25$ a z každej predanej skladby 30%.

  • US Only: Žiaľ služba je dostupná len pre americký trh. Zmienky o ďalšom rozširovaní služby nezazneli.

Ak si chcete pozrieť včerajšiu akciu, kde Google predstavil nový Google Music Store , tu je video z live streamu:

Zdroj: androidpolice.com

17.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+