MojAndroid

Pred pár dňami unikli informácie o tom, že HTC vyrobí ďalší z radu tabletov Nexus. Zariadenie s kódovým označením Volantis sa objavilo v masívnom úniku informácií, ktorý ukazoval 8,9″ tablet Nexus vyrobený taiwanskou spoločnosťou v spolupráci s Google.

Google včera pri predstavení novej verzie svojho operačného systému Android L ukázal jeho nový vzhľad na obrázku, na ktorom sa nachádzajú tri rozličné zariadenia – Chromebook, Nexus tablet a Nexus smartfón. Notebook je nešpecifikovanej značky, zatiaľ čo smartfón takmer určite znázorňuje Nexus 5, hoci aj tu sú určité odchýlky. Pozornosť však púta tablet, ktorý sa nachádza v strede obrázku.

htc-nexus-8-or-9-google-io

Niekoľko dizajnových prvkov naznačuje, že nejde o žiaden z doposiaľ vyrobených Nexus tabletov. Najviac udrie do očí reproduktor na prednej strane zariadenia. Ten sa nenachádza ani na jednom z tabletov Nexus 7 a je viac než pravdepodobné, že na tomto renderi nie je zobrazený Nexus 10.

Predná kamera je tiež umiestnená inak, ako je to v prípade Nexus 7 z roku 2013. Na tomto modeli sa nachádza v strede nad displejom, resp. v strede na ľavej strane v prípade zobrazenia v režime na šírku. Nexus 7 z minulého roku má kameru umiestnenú v pravej časti nad displejom ďaleko od stredu. Posledným očividným rozdielom je veľkosť zariadenia. Tento tablet je pri postavení na šírku jasne vyšší ako Nexus 5 znázornený na obrázku. To ale nie je prípad tabletu Nexus 7 2013, ktorý je v takomto postavení o viac ako 2 cm nižší ako spomínaný smartfón.

Treba mať ale na pamäti, že toto všetko sú iba dohady. Je možné, že tablet znázornený na obrázku má iba ilustračnú funkciu, prípadne že znázorňuje niektorý zo známych tabletov Nexus, no pri jeho vytváraní nebol kladený dostatočný dôraz na detaily. Je to však nepravdepodobné, aj vlani bol znázornený Nexus 5 vo videu ešte skôr, ako bol oficiálne predstavený.

Zdroj: Pocketnow

26.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+