MojAndroid

Používanie akejkoľvek internetovej služby bude vždy spojené s možnosťou, že je vaša aktivita v nej zaznamenávaná. Väčšinou z dôvodu následnej cielenej reklamy. Pretože to nie je veľa používateľom pri chuti, tak sa ich aj spoločnosť Google snaží upokojiť novými možnosťami ochrany súkromia. Tou najnovšou je podľa portálu AndroidPolice možnosť zabezpečiť históriu vašej aktivity v jej službách heslom.

V službe Moja Aktivita pribudne voliteľne extra overenie

Keď používate produkt Googlu, ako je napríklad váš Android smartfón, reproduktor s Google asistentom alebo prehliadač Chrome, vaša história aktivity sa ukladá na serveroch spoločnosti. Následne si ju môžete skontrolovať prostredníctvom služby Moja aktivita vo svojom Google účte.

Moja Aktivita overenie | Foto: AndroidPolice.com

Moja aktivita tiež ukladá, aké aplikácie ste v daný deň použili alebo ktoré miesta ste prezerali v Google Mapách. Pretože sú všetky tieto údaje pre väčšinu ľudí súkromné ​​a citlivé, Google práve pridal ďalšiu voliteľnú vrstvu zabezpečenia, aby ste k nim mali prístup iba vy. Okrem bežného overovania pri prihlasovaní do Google účtu vás potom čaká aj overenie pri spustení služby Moja aktivita.

Overenie sa hodí pri prihlásení na viacerých zariadeniach

Jedným z dôvodov, prečo Google pristúpil k tomu kroku, je viacnásobné prihlásenie do účtu na rôznych zariadeniach. Vďaka tomu sa zvyšuje aj riziko odcudzenia histórie vašej aktivity, pokiaľ ste prihlásenie na druhom zariadení nechali nezabezpečené. Pri vybraní ďalšej vrstvy zabezpečenia vás teraz funkcia pred zobrazením histórie požiada o overenie totožnosti na každom zariadení.

História v Moja Aktivita | Foto: AndroidPolice.com

Pritom budete presmerovaný na bežnú prihlasovaciu stránku Google, ktorá vám umožní buď zadať heslo, alebo odmoknúť účet pomocou zariadenia Android. Ak je vám ukladanie podrobnej histórie nepríjemné, nezabudnite, že ju stále môžete vymazať a kontrolovať v nastaveniach Riadenia aktivity.

Náš tip
Reklama všade: YouTube od júna mení zmluvné podmienky aj pre Európu

.

 

23.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+