MojAndroid

Vyhľadávanie Google prinesie obrovské množstvo noviniek. Google to oznámil včera počas konferencie s názvom Budúcnosť vyhľadávania. Väčšina noviniek sa týka vyhľadávania na mobilnom zariadení, no to aktuálne dominuje celkovému počtu vyhľadávaní a je logické, že Google sa zameriava práve sem.

Google Feed sa mení na Google Discover

Najväčšou zmenou je vznik Google Discover. Táto funkcia pochádza z Google Feed, ktorý predtým pochádzala z archaického Google Now. Ide o zoznam noviniek a správ, ktoré by vás mohli zaujímať. Tieto informácie ste doteraz mohli nájsť na rôznych miestach – v aplikácii Google, v prehliadači Chrome a teraz ich uvidíte aj na mobilnej stránke google.com. Samozrejme, všetky informácie, ktoré sa tu zobrazia, sú plne personalizované a prispôsobené vašim záujmom.

Okrem toho bude možné vo vyhľadávaní zobraziť posledné vyhľadávania k danej téme. Google tvrdí, že 1 z 8 vyhľadávaní je už teraz spätné vyhľadávanie rovnakej témy, ku ktorej sa vraciate. Google vám tak uľahčí prácu a keď už raz niečo vo vyhľadávaní nájdete a budete sa k tomu chcieť vrátiť, Google vám rovno ponúkne predchádzajúce výsledky, ktoré ste si otvorili.

Google ďalej zavedie funkciu Dynamic Organization. Časť z nej sme už mohli vidieť doteraz – ide o súbor informácií k danému vyhľadávaniu, ktorý sa zobrazí na celkom na vrchu, často vo veľmi elegantnej a praktickej forme. Na mysli máme napríklad karty s počasiami, zoznam práve premietaných filmov či aktuálne športové výsledky. Neskôr pribudnú aj ďalšie podobné zoskupenia informácií, pričom cieľom je ponúknuť všetko to, čo hľadáte, priamo na začiatku vyhľadávania ešte výraznejšie vám tak spríjemniť používateľský zážitok.

 

Ďalšie dve funkcie majú podtón sociálnych sietí. Kolekcie sú akýmisi nástenkami s vyhľadávaniami, ktoré si môžete zoskupiť podľa témy. To rezonuje nástenkami zo sociálnej siete Pinterest. Keď do kolekcií pridáte viac odkazov, Google ich bude analyzovať a automaticky vám navrhne ďalšie, ktoré sa do tejto kolekcie hodia. Najzaujímavejšie sú ale príbehy. Tento trend neobišiel ani Google. V jeho podaní budú príbehy akési aktuality zo sveta s článkami, obrázkami a videami v rámci vyhľadávanej témy, pričom na začiatok to bude fungovať najmä pri vyhľadávaní slávnych osobností.

Zaujímavosťou je aj integrácia Google Lens priamo do vyhľadávania obrázkov. V podstate ide o zdokonalené vyhľadávanie na základe obrázkov, kde bude hrať svoju rolu aj umelá inteligencia.

Zmien je skutočne viac než dosť. Otázne ale je, kedy budú tieto novinky reálne implementované do vyhľadávania na mobilných zariadeniach. Veríme, že na ne nebudeme čakať dlho.

25.9.2018
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+