MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že vyhľadávanie Google patrí medzi najlepšie na svete a dosahuje to aj tým, že na prvých miestach vyhľadávania zobrazuje čo najrelevantnejšie výsledky. Aj preto je optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) dôležitým faktorom úspešnosti internetových stránok. Až doteraz mali pri vyhľadávaní najväčšiu prioritu články s najvyššou obsahovou relevanciou, no to sa pri mobilnom vyhľadávaní zrejme už čoskoro zmení.

Náš tip
Bude sa ďalšia verzia Androidu nazývať Android Pi?

Vyššia rýchlosť = vyššia pozícia vo vyhľadávaní

Samozrejme, obsahová relevancia bude aj naďalej dôležitým faktorom, no do vyhodnocovania poradia vo výsledkoch vyhľadávania bude vstupovať oveľa výraznejšie rýchlosť načítania stránky. Postihnuté budú stránky, ktoré trpia pomalým načítavaním. Novinky začnú byť nasadzované už v júli tohto roka. Google tvrdí, že zmeny sa dotknú iba malého percenta vyhľadávaní a že nebudú zvýhodnené stránky, ktoré majú implementované rozšírenie AMP.

“Nejde o uprednostňovanie AMP príspevkov”

Napriek tomu je zrejmé, že práve rozšírenie AMP (Accelerated Mobile Pages) bolo spúšťačom tejto zmeny. Rozšírenie AMP bolo predstavené už v roku 2016 a za cenu oklieštenia vizuálnej časti webovej stránky prináša extrémne rýchle načítavanie. Google ale zmenu opisuje tak, že zvýhodnené budú stránky s rýchlym načítavaním bez ohľadu na to, aká technológia bola použitá pri stavbe tejto stránky. Ak teda niekto dosiahne rýchlejšie načítavanie ako pri AMP, je možné, že bude tento príspevok uprednostnený. Vo všeobecnosti ale môžeme očakávať, že AMP články sa budú vo výsledkoch vyhľadávania zobrazovať ešte častejšie.

Zdroj: Android Authority

20.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+