MojAndroid

Michael Rubinstein, výskumný pracovník v Google, a Tianfan Xue, promovaný inžinier z MIT, vyvinuli zaujímavý algoritmus, ktorý z fotografií dokáže odstrániť nechcené prekážky. Celý systém funguje na tzv. parallax efekte, ktorý hovorí o tom, že bližšie predmety sa hýbu pri pohybe kamery rýchlejšie ako tie vzdialenejšie. Na základe toho dokáže softvér rozpoznať tesne pred tým, ako odfotíte fotografiu, plot alebo sklo vo vašej blízkosti a na finálnej fotografii ich odstrániť. O tom, že je tento algoritmus naozaj úspešný, hovorí aj priložené video.

Autori algoritmu hovoria o tom, že ich riešenie nie je jedinečné a ani nie je prvé na trhu. Myslia si však, že môže byť najúspešnejšie. Však okrem vyčistenia obrazu od prekážok dokážu z fotografie získať aj kvalitný obraz samotnej prekážky a hovoria o tom, že z fotografie dokážu odstrániť aj známky po kvapkách vody či zrnkách piesku. Ak sa im podarí algoritmus úspešne vyvinúť, možno by sme sa ho mohli dočkať aj vo forme funkcie v našich mobilných zariadeniach. Predsa len, jeden z autorov je zamestnancom Googlu a ten sa o podobné funkcie a inovácie rozhodne zaujíma.

Zdroj: AndroidCommunity

7.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+