MojAndroid

Aplikácia Messages od spoločnosti Google je jednoduchým spôsobom ako posielať SMS a MMS správy. Chýbajú jej možnosti personalizácie, avšak práve jej jednoduchosť a podpora písania správ cez internetovú (desktopovú) verziu je najväčším ťahákom tejto aplikácie. Najnovší prídavok do Messages je protispamová ochrana. Tú si však mnohí po prečítaní tohto článku ihneď vypnú. Prečo?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Skvelá vymoženosť s háčikom

Podľa všetkého sa jedná o update zo strany serveru, takže pre to, aby ste dostali túto najnovšiu verziu aplikácie nemusíte vykonať aktualizáciu cez Obchod Play. Pre mnohých používateľoch však ešte nie je táto verzia Messages k dispozícii. Protispamová ochrana je založená na automatickom rozpoznávaní spamu zo strany servera, čo znamená že všetky vaše správy sú odoslané a následne udržiavané na týchto serveroch a Google má k nim plný prístup. Práve tento fakt povzbudil ľudí k okamžitému vypnutiu tejto ochrany. Po vypnutí sú vaše správy opäť plne súkromné.

Ako vypnúť túto ochranu?

Pre vypnutie protispamovej ochrany prejdite do nastavení v Messages – Pokročilé – Protispamová ochrana. Jedná sa o približný preklad a v konečnej verzii aplikácie môže znieť trošku inak. My k dispozícii túto verziu ešte nemáme a jedná sa čisto o náš preklad z anglického jazyka.

Ďalšie články k téme Google:

Náš tip
Aplikácia pre SMS a MMS správy od Google dokážu po novom odoslať udalosti z kalendára
Náš tip
Messages – toto je nový názov oficiálnej Android aplikácie na SMS správy
Náš tip
Google Pixel 3 a OnePlus 6T oficiálne v rebríčku DxOMark. Ako sa im zadarilo?
30.12.2018
Zdroj: Android And Me

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+