MojAndroid

Vyhľadávací robot spoločnosti Google, tzv. Googlebot, je softvérový robot, ktorého úlohou je skenovať a prehľadávať internet. Od neho závisí, či sa stránka alebo nový článok objaví aj vo vyhľadávaní. Pri navštívení stránok sa však tvári ako normálne zariadenie, v tomto prípade netradične ako iPhone s iOS vo verzii 8.3. To sa však od 18. apríla má zmeniť, a Googlebot sa bude od tohto dátumu tváriť už ako Nexus 5X s operačným systémom Android 6.0.1 Marshmallow.

Podľa Googlu, umožní zmena Googlebota lepšie pochopiť webové stránky, ktoré používajú novšie technológie, ako je napríklad HTML 5. Prechod na aktualizovaného vyhľadávacieho robota však bude mať na webové stránky len zanedbateľný vplyv, ktoré jeho nasadenie nepocítia ani vo výsledkoch vyhľadávania. Zo strany Googlu ide teda skôr o symbolický krok.

Zdroj: verge

 

17.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+