MojAndroid

Google predstavil dizajnový jazyk Material dizajn spolu so systémom Android L ešte vlani v lete. Zmeny vo vzhľade systému Android boli naozaj obrovské a postupom času sa tento grafický štýl preniesol aj do veľkého množstva aplikácií. Google chce docieliť, aby sa tento dizajnový jazyk stal synonymom pre pekný a inovatívny vzhľad. Nový štýl neskôr aplikoval aj na svoje webové aplikácie a teraz prináša ďalšiu novinku – Material dizajn pre akúkoľvek webovú stránku.

1329376705091230128

Novinka nesie označenie Material Design Lite a ide o súbor komponentov, pomocou ktorých je možné prepracovať vzhľad webovej stránky tak, aby korešpondoval so štýlom Material dizajnu. Google preto pripravil celý rad užitočných predspracovaných elementov pre HTML, JavaScript a CSS. Vďaka tomu si teraz môže naozaj každý aplikovať modernú Material tému aj na svoju webovú stránku. Knižnica obsahuje známe výsuvné menu, informácie uložené v kartách, prekrývajúce sa položky a ďalšie prvky plné tradičných animácií.

1329376705133338032

K dispozícii je aj nástroj na tvorbu tém v CSS a niekoľko pripravených rozložení prvkov pre webové stránky. V skratke tak ide o snahu Google priniesť prvky Material dizajnu aj na webové stránky, ktoré bežne navštevujeme. Nový grafický štýl je už dobre otestovaný a vo väčšine prípadov sa stretáva s pozitívnymi reakciami. Google si preto myslí, že teraz nadišiel čas na to, aby sa Material dizajn dostal aj do ďalších internetových lokalít a rôzne fanúšikovské stránky a blogy sú veľmi vhodným kandidátom na šírenie posolstva internetového giganta.

Zdroj: getmdl via gizmodo

8.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+