MojAndroid

Ako použivatelia Androidu ste sa už určite stretli s menom Carl Kleiner – aj keď zrejme o tom ani neviete. Ide o dizajnéra, ktorý stojí za abstraktnými tapetami na domácej obrazovke Lollipop a Marshmallow. Zaujímavosťou však je, že tieto tapety nie sú žiadnym digitálnym výtvorom. Sú to toiž precízne navrhnuté a vyrobené fotografie.

material_dizajn_tapeta_6

Kleiner stál už pri zavádzaní Material Dizajnu – vytvoril totiž trojicu tapiet známu ako “paperscape”. Tvorili ju viaceré typy papiera a slúžili ako podklady Material Dizajnu, z ktorého Lollipop vychádza. Paperscapes boli tiež predlohou pre množstvo marketingových materiálov, z ktorých sa tvorili viaceré kampane.

material_dizajn_tapeta_2

Kleiner sa evidentne Googlu osvedčil a páčil, pretože ho opäť poverili tvorbou setu pre Android Marshmallow. Tento raz však nešlo len o kontrast farieb, ale najmä o jemné posuny v ich tónoch a textúre. Kleiner vraví:

Chceli sme pracovať s povrchom, ktorý má jemnú a prepracovanú textúru, organickú na dotyk a grafickú na kompozíciu. Maľované povrchy, farebné prášky, plávajúci atrament a podobne.

material_dizajn_tapeta_4

material_dizajn_tapeta_8

Paleta farieb je opäť podriadená farbám vyhľadávacieho giganta (s pridaním sivej), no ako sme spomínali, má viacero odtieňov jednej farby. Samotné predstavené tapety majú tak menší rozsah farieb, teda sú akoby ladené do farebných tém. Ako sa môžete presvedčiť, Kleinerove abstraktné fotografie spájajú ilustráciu, fotografiu a dizajn do jediného unikátneho vizuálneho štýlu.

Snímka obrazovky 2015-10-21 o 12.25.35

material_dizajn_tapeta_7

material_dizajn_tapeta_5

Zdroj: design.google.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+