MojAndroid

Spoločnosť Google už druhý rok udelila ocenenie pre aplikácie, ktoré najlepšie implementovali moderný Material dizajn do svojho prostredia. Ocenenie nesie označenie Google Material Design Awards 2016 a tento rok bolo ocenených až päť aplikácií v piatich rôznych kategóriách.

Material dizajn bol pritom predstavený v roku 2014, odkedy sa dostal do aplikácií, ale aj do rôznych ďalších častí webu. Najväčšmi ho implementujú vývojári Android aplikácií, vďaka čomu sú aplikácie v systéme Android kompaktnejšie a ponúkajú jednotnejší dizajn. Okrem toho sa ale s týmto dizajnovým jazykom stretávame aj na úplne iných miestach a je zrejmé, že Google to s Material dizajnom trafil do čierneho. Toto sú víťazi tohtoročných ocenení v jednotlivých kategóriách:

Ako môžete vidieť, tento rok sa posnažili aj vývojári obľúbených aplikácií s veľkým množstvom používateľov. Aj vďaka tomu vidíme medzi víťazmi rôzne populárne tituly, ktoré dokonale implementujú prvky Material dizajnu a ponúkajú tak používateľom lepší užívateľský zážitok. Viac informácií o jednotlivých kategóriách nájdete na stránke Google Material Design Awards 2016.

Zdroj: Google via Android Central

20.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+