MojAndroid

Svet sa dnes zobudil do dňa bez Google služieb. Masívny výpadok zažili nielen štáty USA, ale dokonca aj naši susedia Rakúšania. Nefungovali mnohé služby Google vrátane aplikácií tretích strán. Počas štyroch hodín chaosu spoločnosť robila všetko pre to, aby problém vyriešila. To sa nakoniec aj podarilo.

Výpadok zasiahol aj Európu

Určite si pamätáte, keď pred pár mesiacmi zažil dva megavýpadky Facebook. Zasiahol drvivú väčšinu používateľov po celom svete a nefungoval vtedy len Facebook. Ľudia nemohli používať ani Instagram a Messenger. Jediné šťastie, že Facebook nevlastní viacej služieb.

Zato Google je na tom horšie. Výpadok zasiahol mnoho z jeho služieb. Dnes ráno sa štyri hodiny nedali používať bežné služby ako Google Disk alebo Gmail. Ľudia hlásili, že ani YouTube nefunguje a nemohli si pozrieť žiadne videá. Väčšina sa ale sťažovala na nefungujúceho Google Assistanta. Neminulo to ani aplikácie tretích strán: nefungoval Uber, Nest, Discord či Snapchat.

google vypadok
Takto sa ľudia sťažovali na nefungujúci YouTube v priebehu hodín

Geograficky zostalo bez Google služieb niekoľko štátov v USA, napríklad Texas, New York alebo Kalifornia. Zasiahnutá bola aj časť Brazílie, v Európe to schytalo Spojené kráľovstvo, Nemecko a dokonca aj Rakúsko.

Google to vyriešil behom pár hodín

Ak ste aj vy dnes dlhšie spali, asi ste vôbec nestihli pocítiť následky výpadku. Je to hlavne preto, že Google svoj problém vyriešil pomerne rýchlo. Spoločnosť Google vydala ako prvé nasledujúce vyhlásenie: „Vo východnej časti USA dochádza k vysokým úrovniam preťaženia siete, čo ovplyvňuje viacero služieb v službe Google Cloud, G Suite a YouTube. Používatelia môžu vidieť pomalé výkony alebo prerušované chyby. Veríme, že sme odhalili príčiny preťaženia a očakávame skorý návrat k normálnej službe. “

google vypadok
Oblasti označené červenou farbou boli zasiahnuté najviac

Spoločnosť Google oznámila, že výpadok skončil o 19:00 EDT. Vydala ďalšie vyhlásenie: “Problém preťaženia siete na východe USA ovplyvňujúci Google Cloud, G Suite a YouTube bol vyriešený pre všetkých postihnutých používateľov od 16:00 US / Pacific. Vykonáme post mortem a urobíme vhodné vylepšenia pre to, aby sa nič podobné nezopakovalo. Úprimne sa ospravedlňujeme tým, ktorí boli ovplyvnení dnešnými problémami, a zákazníci môžu vždy nájsť najnovšie aktualizácie v našich systémoch na našom stavovom paneli.”

Zasiahol výpadok nejakým spôsobom aj vás? Myslíte si, že sa niečo podobné ešte zopakuje? Napíšte nám o tom do diskusie pod týmto článkom. Potešíme sa každému názoru.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Facebook zažíva výpadok. Nefunguje ani Instagram či WhatsApp

Náš tip
Facebook mal výpadok, nefungoval ani Instagram a Whatsapp | AKTUALIZOVANÉ

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+