MojAndroid

Obľúbené Google mapy ponúknu používateľom už čoskoro všetky informácie o železničných priecestiach v Spojených štátoch. Ide o výsledok spolupráce Googlu s Federálnou správou železníc, ktorá má zabezpečiť vyššiu bezpečnosť vodičov motorových vozidiel. V súčastnosti je v uvedenej krajine celkom 130 000 verejných a 85 000 súkromných priecestí, pričom ročne na nich zaznamenajú až 2000 nehôd.

Čoraz viac ľudí je dnes závislých na navigácii vo svojich mobilných zariadeniach, ako sú Google mapy a iné riešenia. Dodatočné informácie by preto mohli znížiť počet nehôd na priecestiach. Väčšine týchto nehôd sa podľa správy železníc dalo predísť, hlavne v prípadoch, keď vodič nie je oboznámený s cestou alebo v tme dostatočne rýchlo nerozozná priecestie. Z toho dôvodu Google zabuduje do máp aj vizuálne, či zvukové upozornenia v prípade turn-by-turn navigácie.

V súčasnej dobe nie sú dostupné žiadne informácie o tom, kedy sa dáta začnú zobrazovať mapách od Google, no je skvelé vidieť snahu oboch strán o zvýšenie bezpečnosti na cestách. V budúcnosti by sme podobnú spoluprácu mohli pocítiť aj v iných krajinách, no to zatiaľ nebolo oficiálne potvrdené. Správa železníc Spojených štátov dokonca kontaktovala aj iné spoločnosti, ako je Apple, MapQuest, TomTom alebo Garmin s cieľom pridať podobné funkcie aj do ich mapových riešení.

Zdroj: nytimes

30.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+