MojAndroid

Google mapy už čoskoro umožnia svojim používateľom zdieľať svoju polohu s priateľmi, rodinou či kolegami z práce. Umožniť to má nová funkcia, ktorú Google celosvetovo sprístupní už v najbližšej dobe.

Náš tip
Google Mapy vám povedia, kde ste zaparkovali a prinášajú lepšiu optimalizáciu pre Android Auto (APK)

Google myslí aj na súkromie. Svoju polohu tak budete môcť zdieľať iba s vybranými kontaktami a len po dobu, ktorej dĺžku si zvolíte pri zapnutí funkcie. Na výber máte čas od 15 minút až po maximálne 3 dni.

Poloha sa s priateľmi a známymi zdieľa prostredníctvom odkazu, ktorý sa odošle ako správa z obľúbenej chatovacej aplikácie. Pomocou neho môžu ostatní presne sledovať vašu aktuálnu polohu, a to na smartfóne s Androidom alebo iOS, či vo webovom prehliadači počítača.

Sledovanie polohy v reálnom čase môže používateľ kedykoľvek vypnúť. Navyše, novinka sa dostala aj do navigácie, kde sa informácie o polohe môžu odosielať v rámci vášej cesty autom. Akonáhle dorazíte do cieľa, zdieľanie polohy sa vypne automaticky.

Nová funkcia bude pravdepodobne sprístupnené v najbližších dňoch, najneskôr týždňoch. Ako presne funguje ukazuje aj video.

Zdroj: Google

23.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+