MojAndroid

Google mapy v blízkej dobe dostanú update, ktorý sprístupní dve novinky. Niektorí používatelia sa už teraz totižto môžu tešiť z nových funkcií, vrátane WiFi módu a upozornení na meškanie hromadnej dopravy.

Používatelia, ktorí chcú ušetriť čo najviac dát sa môžu tešiť na nový režim sťahovania dát len cez WiFi. Jeho zapnutím budú mapy čerpať dáta len po pripojení k internetu cez WiFi. V tomto móde budú k dispozícii len offline oblasti, ktoré ste si stiahli do internej pamäte.Google síce upozorňuje, že malé množstvo dát môže byť použité aj v tomto režime, no malo by ísť o neporovnateľne menšie objemy ako v prípade, ak by ste využívali navigáciu online. Novinku je možné zapnúť v nastaveniach aplikácie.

Okrem toho Google údajne začína spúšťať aj upozornenia na meškanie mestskej hromadnej dopravy. Tie by mali byť zobrazované na základe používateľských nastavení. Je však otázne, či budú sprístupnené všetkým, alebo či Google testuje funkciu len na menšej vzorke ľudí. Každopádne, táto novinka u nás s veľkou pravdepodobnosťou fungovať zatiaľ aj tak nebude.

 

Ak sa chcete uistiť, že novinky dostanete, mali by ste sa ubezpečiť, že máte nainštalovanú najnovšiu verziu Google Máp. Tú vo verzii 9.32.1 si môžete ako APK stiahnuť na tomto odkaze.

Zdroj: androidpolice

25.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+