MojAndroid

Google pred nejakým časom odkúpil sociálnu navigáciu Waze za 966 miliónov dolárov. Dnes sa objavuje prvé ovocie tejto akvizície, keď Google Mapy pre Android a iOS začínajú zobrazovať real-time dopravné informácie z Waze.

Google maps waze_2 Google maps waze_1

V aplikácii Google Maps pre Android tak pri zapnutí zobrazenia premávky uvidíte aktuálne dopravné informácie nahlasované používateľmi navigácie Waze. K dispozícii by tak mali byť informácie o uzavretých cestách, práci na ceste alebo nehodách. Samozrejmosťou je zobrazenie plynulosti dopravy podľa farebného označenia, ktoré Google mapy podporovali už dávnejšie. Nové funkcie sú podľa Google dostupné v Argentíne, Brazílii, Chile, Kolumbii, Ekvádore, Francúzsku, Nemecku, Mexiku, Paname, Peru, Švajčiarsku, Veľkej Británii a USA. Zdá sa však, že fungujú aj v susedných krajinách. Na Slovensku však zatiaľ nie.

waze

Na oplátku bude Waze môcť pri korekcii svojich máp využívať služby ako Street View a mapové podklady od Googlu. Tešiť sa môžete aj na podporu vyhľadávania Google Search.

Zdroj: Google

20.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+