MojAndroid

Google dnes aktualizoval svoju mobilnú aplikáciu Mapy pre Android a pridal nabíjacie stanice viacerých poskytovateľov nabíjania vrátane Tesly. Jednotlivé nabíjačky boli v mape aj doposiaľ; avšak nebolo možné ich jednotne vyhľadávať. Google sa postaral aj o dávkovú aktualizáciu všetkých nabíjačiek Tesla Supercharger a Tesla Destination Charger. Informáciu priniesol nový portál MojElektromobil.sk

Kľúčové slovo pre jednotné vyhľadávanie nabíjacích staníc je „ev charging stations“ alebo zjednodušene „ev charging„:

Funkcionalitu sme otestovali a potvrdzujeme, že v mape sa nachádza aj nedávno pridaný Destination Charger v Košiciach. Na druhej strane, stále chýba viacero nových staníc ZSE Drive či GreenWay, ktoré boli zriadené tento rok. Google Mapy zobrazia aj podrobnosti o nabíjacej stanici, no chýba možnosť voľby konektorov či odlíšenie ikon nabíjačiek podľa toho, či ide o rýchlonabíjaciu stanicu alebo pomalú AC nabíjačku. V tomto smere je stále lepšie použiť aplikácie špecializujúce sa na zoznam nabíjačiek, ako napríklad PlugShare, ktoré okrem väčšieho množstva nabíjačiek zobrazuje rýchlonabíjačky oranžovou farbou, v popise informuje o skutočne dosahovanom výkone a má za sebou veľkú komunitu majiteľov elektromobilov.

PlugShare má aj webovú verziu svojho zoznamu nabíjačiek. Google novú funkcionalitu pridá aj do svojich webových máp, na túto aktualizáciu si však budeme musieť počkať približne 2 týždne.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Test aplikácie ZSE Drive: Nabíjanie elektromobilu nebolo nikdy jednoduchšie

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+