MojAndroid

Spoločnosť Google umožňuje naplánovať si vlastnú trasu pomocou orientačných bodov vo svojej službe Google Mapy. Ak ale chcete túto funkciu využívať naplno, väčšinou k tomu potrebujete plnohodnotný počítač s desktopovým systémom. Teraz sa ale spoločnosť rozhodla priniesť späť túto skvelú funkciu aj do svojej mobilnej aplikácie, vďaka čomu budete môcť pracovať s týmito vlastnými mapami aj na svojom zariadení so systémom Android. Vďaka tomu bude plánovanie výletov a následne dodržiavanie stanovenej trasy oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie.

Túto funkciu môžete vrámci aplikácie Google Mapy využívať pre plánovanie trás na turistiku, bicyklovanie, kanoistiku, ale aj na plánovanie každodenných prechádzok po meste. Jednoducho po mape rozmiestnite orientačné body, ktoré by ste chceli vidieť a následne už iba prispôsobíte navrhovanú trasu tak, ako vám to najlepšie vyhovuje. Okrem toho, že takto môžete vytvárať vlastné trasy, môžete ich tiež zdieľať so svojimi známymi a oni ich zasa môžu zdieľať s vami. Takto jednoducho si môžete napríklad s priateľmi porovnať, kadiaľ sa chodíte bicyklovať alebo behať. Aktualizácia pre Android aplikáciu sa uvoľňuje postupne, takže ak ste ju ešte neobdržali, nemusíte sa báť a s najväčšou pravdepodobnosťou sa k vám dostane v najbližších hodinách.

Zdroj: Google via engadget

26.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+