MojAndroid

Jedna z najnovších funkcionalít v Google Mapách, ktorej by sme sa mali onedlho dočkať, je prezeranie videí. Doteraz sme sa mohli kochať iba fotografiami, no prišli na rad už aj “pohyblivé obrázky”. Miestni sprievodcovia boli totiž Googlom na svojom fóre vyzvaní k tomu, aby začali pridávať videá z rôznych destinácií. Google túto aktualizáciu vypustí zrejme až vtedy, keď bude mať od Miestnych sprievodcov viac obsahu.

Videá sa dajú do aplikácie nahrávať priamo z mobilného zariadenia, a to dvoma spôsobmi. Povolený časový limit 10 sekúnd videa je možné uploadnúť do Google Máp rovno v aplikácii. Ak si želáte dodatočne nahrať video do galérie Google Máp, mali by ste mať k dispozícii úsek 30 sekúnd. Zatiaľ je možné pridávať zábery len z mobilných zariadení.

Zaujímavosťou je, že zábery sa dajú nahrávať len v zvislej polohe. Ak teda chcete prispieť ako Miestny sprievodca do Google Máp, zabudnite na všetky filmárske príručky a točte vertikálne videá. Pre Miestnych sprievodcov zatiaľ nie sú zo strany Google nejaké výrazné spätné kontroly, no v sprievodných informáciách majú upozornenie, aby si prečítali pravidlá pre kontrolu obsahu svojich videí kvôli autorským zákonom.

Zatiaľ nie je isté, kedy sa verzia Google Máp spolu s videami dostane do praxe, no ak ste Miestni sprievodcovia, môžete skúsiť pridávať videá v rámci APK Mirror súboru Google Máp (Maps v9.60).

Zdroj: androidpolice.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+