MojAndroid

Google Mapy už dávno nie sú iba dokumentáciou máp okolia. Už niekoľko rokov služba ponúka prehľad okolitých atrakcií, služieb a rôznych miest, ktoré môžete navštíviť. Táto funkcia existovala v aplikácii ešte skôr, ako tu pribudla možnosť plnohodnotnej hlasovej navigácie. Ak používate Mapy ako navigáciu v aute, tak určite viete, že počas cesty viete jednoducho prehľadávať okolie vašej trasy a hľadať tu napríklad reštaurácie, obchody alebo bankomaty. Táto funkcia ale doteraz chýbala pri navigácií pri chôdzi alebo jazde na bicykli, no nová aktualizácia tento nedostatok odstraňuje.

Náš tip
Mapy Google získavajú bubliny s upozornením na odbočku

Odteraz si budete môcť prehľadávať okolie vašej cyklistickej trasy, ale aj okolie trasy, po ktorej sa plánujete prechádzať. To môže prísť vhod napríklad pri návšteve neznámeho mesta, kde máte jasne stanovený cieľ, no zároveň chcete objavovať zaujímavé miesta počas cesty. Novinka tiež poteší cyklistov, ktorí si takto budú môcť lepšie naplánovať svoju trasu spolu so zastávkami.

Nová verzia aplikácie v9.26 okrem toho prináša aj niekoľko ďalších funkcií. Pribudla možnosť jednoduchšej zmeny adresy vašej práce alebo domácej adresy, keďže tieto informácie sa zobrazia priamo na karte Vaše miesta. Okrem toho teraz môžete priamo v aplikácii použiť príkaz “OK Google”. Síce ide iba o drobné vylepšenia, vždy radi vidíme, keď sa vývojári aktívne venujú svojej aplikácii a prinášajú nové a lepšie funkcie. Aktualizácia by mala byť už teraz dostupná v obchode Play aj u nás, nám sa ju podarilo bez problémov stiahnuť. Ak ju ešte nemáte nainštalovanú, neváhajte a skontrolujte jej dostupnosť aj prostredníctvom nášho widgetu pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Authority

31.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+