MojAndroid

Google dnes na konferencii Google I/O predstavil naozaj veľké množstvo zaujímavých noviniek, pričom niektoré z nich si určite zaslúžia pozornosť. Jednou z nich je aj sprístupnenie turn-by-turn navigácie v aplikácii Google Mapy aj v režime offline. Aplikácia ponúkne plnohodnotnú navigáciu spolu s odhadovaným časom príjazdu do cieľa pre všetky mapy uložené pre offline prezeranie, ale funkcia by mala fungovať aj v prípade, že si mapy neuložíte a jednoducho pri cestovaní stratíte signál.

Náš tip
Všetky novinky z Google I/O 2015 na jednom mieste

Táto novinka by mala zlepšiť zážitok z používania aplikácie v oblastiach, kde nie je vysokorýchlostné mobilné pripojenie samozrejmosťou. Nová funkcia si tak nájde využitie v rozvojových krajinách, ale aj kdekoľvek inde, kde jednoducho stratíte signál. Takýchto oblastí je veľa aj u nás a v okolitých krajinách, takže s novinky budú profitovať určite aj slovenskí šoféri. Okrem toho Google sprístupnil viaceré svoje funkcie v režime offline vrátane ukladania vyhľadávaní v prehliadači Chrome či ukladania videí v službe YouTube. Hoci Google sa takto snaží zlepšiť používanie užívateľom v rozvojových krajinách, kde pripojenie k mobilnému internetu nie je samozrejmosťou, pozitívny dopad to bude mať aj pre ostatných užívateľov všade vo svete. Novinka bude v Google Mapách dostupná niekedy neskôr v priebehu tohto roka.

Zdroj: TechCrunch

28.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+