MojAndroid

Spoločnosť Google priniesla v najnovšej verzii svojho mobilného operačného systému Android 10 systémovú podporu tmavého režimu. Táto nová funkcia nikoho neprekvapila, pretože od začiatku roku pridal americký internetový gigant tmavý režim do väčšiny svojich mobilných aplikácií. Podľa serveru TechRadar by sa k nim onedlho mala pridať aj aplikácia Google Mapy.

Tmavý režim Google Máp prezradil Instagram

Server sa pri svojom tvrdení opiera o príspevok zverejnený na oficiálnom Instagram účte systému Android. V príspevku s animovaným obrázkom je znázornená funkcia tmavého režimu v Androide názorne jeho prepínaním na rôznych aplikáciach. A práce v ich strede sa nachádza aplikácia Google Mapy. Tá na obrázku prepína medzi svetlým a tmavý režimom podľa toho, aká možnosť je nastavená v systéme.

Pre Google Mapy bude nová funkcia na nezaplatenie

Tmavý režim aplikácií má dve veľké výhody. Šetrí očí používateľa pri sledovaní displeja v tme. Zároveň znižuje spotrebu displeja smartfónu, najmä ak ide o OLED panel. Pixely OLED displeja nepotrebujú podsvietenie a svietia samostatne. Pri čiernej farbe tak môžu byť vypnuté. Tým sa šetrí batéria a predlžuje výdrž. V prípade Google Máp je táto funkcia dvojnásobne užitočná. Ak ich používateľ využíva na navigáciu pri zapnutej GPS, tak je spotreba energie extrémne vysoká a každé jej ušetrenie príde vhod.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Google Pixelbook Go zachytený na podrobnom videu, predstavený bude čoskoro

 

14.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+