MojAndroid

Google Mapy dostávajú v týchto dňoch aktualizáciu, ktorá vám umožní vytvárať fotky a pridávať ich do Street View priamo z mobilu. Všetko, čo potrebujete, je aby váš mobil podporoval ARCore, čo je balíček umožňujúci pracovať s rozšírenou realitou od Google.

Zatiaľ to funguje len v niektorých oblastiach, ako napríklad Toronto, New York, Austin, Nigéria, Indonézia a Kostarika. Čoskoro by však podľa portálu Verge malo pribudnúť viac krajín. V nich bude Google využívať používateľmi vytvorený obsah, hlavne na miestach, kde nemá vlastné Street View zábery.

Street View už aj z vášho mobilu

Donedávna ste mohli pridávať Street View zábery len z podporovanej 360 stupňovej kamery. Už čoskoro budete môcť vytvárať Street View zábery presne tak, ako vytvárate video. Podľa portálu Verge je táto funkcia v testovaní už niekoľko mesiacov. Google dokonca sám správne nastaví aj smerovanie snímok, možno podľa GPS údajov z mobilu?

Vďaka tomu sa Street View objaví aj tam, kam autá a trekkery donedávna nedošli. Google takisto dokáže tieto informácie spracovať na rozpoznávanie podnikov, ktoré je v Street View už dostupné aj na Slovensku. Ak si zapnete Street View na mobile a budete prechádzať okolo firmy, ktorá je označená na Google Mapách, uvidíte jej značku aj v Street View snímkach. Rovnako tak bude na zábery z mobilu aplikovaná už tradičné rozmazanie tvárí a evidenčných čísel vozidiel.

“Zatiaľ čo naše Street View trekkery a vozidlá získali informácie z viac než 170 miliárd snímok a prešli viac než 10 miliónov míľ okolo sveta, sú tu stále nami neprebádané územia,” povedal Stafford Marquardt, produktový manažér Street View. “Z miest, kde ľudia prispejú svojimi snímkami, vytvoríme vrstvu, ktorá sa bude na Google Mapách zobrazovať ako bodkovaná cesta.”

Celé to bude vyzerať a fungovať asi nejako takto:

Street View

Náš tip
Facebook kúpil platformu Mapillary, konkurenciu Google Street View
4.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+