MojAndroid

Google Mapy sú spolu s Google Chrome, Gmailom a Youtube u používateľov Android platformy jednou z najobľúbenejších aplikácií od spoločnosti Google. Potom, čo Google Mapy dostali možnosť offline máp, sa pre veľa majiteľov Android smartfónov dokonca stali jedinou postačujúcou navigáciou. Google si preto veľmi dobre uvedomuje potenciál tejto aplikácie a neustále ju vylepšuje novými funkciami. Tá najnovšia posúva Google Mapy viac k sociálnym a komunikačným službám. Po najnovšej aktualizácii v nich budú používatelia môcť posielať správy.

Google nedávno oznámil ukončenie viacerých svojich komunikačných služieb ako Google+ a v blízkom časovom horizonte aj Google Allo a Google Hangouts. Nová komunikačná funkcia v Google Mapách nemá nahrádzať ani jednu z týchto neúspešných aplikácií. Nebude slúžiť na komunikáciu s inými bežnými používateľmi Google Máp, ale s rôznymi podnikmi a firmami, ktoré v mapách poskytnú na seba kontakt. Budete sa môcť napríklad opýtať na otváracie hodiny konkrétneho obchodu alebo si môcť rezervovať stôl v obľúbenej reštaurácii. Funkcia je novinkou, takže jej rozšírenie medzi podnikmi zaberie nejaký čas. Nájdete ju v ľavom postrannom panely aplikácie Google Mapy.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
3.1.2019
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+