MojAndroid

Google Mapy sú dnes neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Pomaly si život bez nich ani nevieme predstaviť. Keď nevieme, čo sa kde nachádza, jednoducho otvoríme mapy a vyhľadáme. Rovnako je to aj s našou aktuálnou polohou, ihneď viete, kde sa nachádzate. To sa môže niekedy hodiť. Rovnako sa hodí aj podarená navigácia v nich. Veľmi jednoducho a bez stresu sa s pomocou Google máp dostanete tam, kam chcete. Už sa nemusíte pýtať na cestu nikoho. Ako prechádzal čas, táto aplikácia sa samozrejme vyvíjala. Boli pridané nové funkcie, informácie o doprave, satelitné mapy a mnoho ďalšieho.

Hudbu budete ovládať priamo v aplikácii Google Mapy

Google si pre nás aj tentokrát pripravil novinku. Aplikácia Google Mapy totižto po novom integruje aj najpoužívanejšie hudobné streamingové služby. Čo to znamená? Pokiaľ sa niekam presúvate autom, pešo, alebo hocijaký iným spôsobom a aplikáciu máte zapnutú, priamo v nej budete mať možnosť ovládať svoju obľúbenú hudbu, pretáčať či posúvať skladby. Nemusíte tak preskakovať napríklad zo Spotify do máp, teraz to všetko urobíte pohodlnejšie a rýchlejšie priamo v aplikácii Google Mapy.

Podporované sú tieto hudobné služby:

  • Spotify
  • Hudba Google Play
  • Apple Music (v prípade zariadenia s iOS)

Prehľadnejšia hromadná doprava v mestách

S novou aktualizáciou príde aj ďalšia zaujímavá funkcia. Niektorí ľudia sa do práce presúvajú pomocou viacerých druhov hromadnej dopravy, napríklad električkami, autobusmi či metrom. Organizovanie všetkých týchto druhov dopráv naraz nebolo v Google Mapách nikdy jednoduché, no to sa teraz zmení. Používatelia budú mať prehľad o každej časti svojej cesty v závislosti od dopravného prostriedku, ktorým sa budú pohybovať. Rovnako získajú aktuálne informácie o meškaniach konkrétnych spojov. Ako však môžeme očakávať, Slovensko pravdepodobne nebude cieľom. Bude sa jednať hlavne o väčšie americké mestá a rovnako aj ostatné svetové metropoly. Uvidíme, do akej miery aktualizácia z hľadiska hromadnej dopravy zasiahne aj slovenské mestá.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Google Mapy teraz navrhnú miesta na návštevu či výlet presne pre vás

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+