MojAndroid

Google a Uber sa stali partnermi ešte v priebehu minulého roka, čoho dôsledkom bola aj možnosť zavolať si Uber cez aplikáciu Google Mapy. To sa teraz mení. Populárna služba pre zdieľanie vozidla a rýchlej dopravy z bodu A do bodu B už viac nebude integrovaná do aplikácie Google Mapy.

Náš tip
Uber na súde neuspel, bude musieť dôjsť k zmenám aj na Slovensku!
Náš tip
Taxify sa vyhol osudu aký mal Uber. Môže ďalej fungovať na Slovensku

Google Mapy a Uber

Rozšírenie integrácie viedlo až k možnosti vytvoreniu Uber účtu prostredníctvom BETA verzie aplikácie Google Mapy. Táto spolupráca však nateraz končí, Google  odstránil integráciu so službou Uber a teraz požaduje, aby ste si jazdy objednávali priamo prostredníctvom štandardnej aplikácie Uber. Ide o pomerne kontroverzné rozhodnutie vzhľadom na komplikácie medzi oboma spoločnosťami v krátkodobej minulosti. Niektoré špekulácie tiež poukazujú na investíciu spoločnosti Google v alternatívnej službe Lyft.

Náš tip
Bude mať vaše nové auto podporu Android Auto? | ZOZNAM
Náš tip
Google Mapy sa prezliekajú do nového Material dizajnu

Aké služby by ste prijali navyše v rámci aplikácie Google Mapy? Máte obľúbenú službu na zdieľanú dopravu? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+