MojAndroid

Aplikácia Google Mapy sa pred rokmi po pridaní možnosti offline mapových podkladov stala pre viacerých používateľov hlavnou aplikáciou pre navigáciu na cestách. Nie všetkým ale úplne vyhovujú. Preto kvôli vyspelejším funkciám a aktuálnejším informáciám o dopravnej situácii siahajú po platenej konkurencii alebo komunitnej aplikácii Waze. Paradoxom je, že práve spoločnosť Google už niekoľko rokov vlastní službu Waze. V posledných aktualizáciách Google Máp priniesla viacero populárnych funkcií, ktoré boli doteraz typické práve pre Waze. Teraz pribudla aj možnosť upozornenia na radary, ktoré merajú rýchlosť vozidiel na komunikáciách.

Rýchlostný radar sa vám teraz pri navigácii zobrazí v Google mapách ako oranžová ikonka bezpečnostnej kamery. V popisnom okienku tiež nájdete čas aktualizácie informácie o radare. Zároveň pribudla v Google Mapách možnosť upozornení na rýchlostné limity na cestách.

Prvá funkcia je dostupná celosvetovo v krajinách – Austrália, Brazília, Bulharsko, Kanada, Česká republika, Fínsko, Grécko, Maďarsko, India, Indonézia, Izrael, Taliansko, Mexiko, Holandsko, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Saudská Arábia, Slovensko, Slovinsko, Južná Afrika, Španielsko, Švédsko, Veľkej Británii a USA. Rýchlostné limity sú zatiaľ dostupné v Dánsku, Poľsku, Veľkej Británii a USA.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Google Mapy dostanú Inkognito mód | Google I/0 2019
28.5.2019
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+