MojAndroid

Google mapy sprístupňujú novú funkciu, ktorá používateľom umožní vytvárať zoznamy miest. Tie budú môcť jednoducho zdieľať so svojimi priateľmi alebo rodinou, a to prostredníctvom SMS, e-mailu alebo iného komunikačného prostriedku. List, ktorý bude obsahovať napríklad obľúbené lokality, sa bude ale dať zdieľať aj verejne.

Táto funkcia nie je úplnou novinkou. Google ju v rámci programu Google Local Guides sprístupnil dokonca ešte v minulom roku. Teraz je však dostupná pre všetkých používateľov Androidu a iOS. Zoznamy lokalít sú momentálne exkluzívnou doménou mobilných aplikácií, čoskoro by však mali zavítať aj do webového rozhrania Google máp.

Natívne budú v aplikácii dostupné tri zoznamy – obľúbené, označené hviezdičkou alebo tie, ktoré by ste radi navštívili. Samozrejme, nové zoznamy môžete vytvárať priebežne priamo z aplikácie.

My sme zatiaľ zoznamy v aplikácií Google mapy nenašli. Priniesť by ich mal ale už najbližší update, ktorý by Google mohol uvoľniť už v najbližších dňoch.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidcentral

 

13.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+