MojAndroid

Nová funkcia, ktorú Google pridal do svojej aplikácie Mapy, vám poradí, kedy je najlepšie vyraziť na dovolenku. Po novom už nebudete vedieť len, koľko trvá cesta a ako sa dostanete do cieľovej destinácie, ale aj kedy je najvhodnejšia premávka na odchod.

Nová informácia sa vám zobrazí v stĺpcovom diagrame popri odhadovanému času príjazdu a vzdialenosti. V grafe potom nájdete farebne vyznačený stĺpec v zelenej, žltej alebo červenej farbe podľa toho, aká bude v danej hodine premávka. Môžete si vybrať ktorúkoľvek hodinu a aplikácia vám vypočíta približnú dĺžku trvania cesty.

Ťažko povedať, či nový softvér vám reálne ušetrí čas, ale aspoň takýmto spôsobom získate ďalšiu dôležitú informáciu pri plánovaní vašej cesty. Novinka funguje zatiaľ len na zariadeniach s operačným systémom Android. Nie je isté, kedy ju dostanú aj používatelia iOS zariadení.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: The Verge

17.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+