MojAndroid

Aplikácia Google Mapy prináša skvelú novinku, ktorá poteší stále rastúcu komunitu majiteľov elektromobilov. Tí teraz priamo v Mapách uvidia obsadenosť nabíjacích staníc a množstvo ďalších informácií, ktoré im pomôžu nájsť to najlepšie miesto na nabíjanie.

Novinka je aktuálne dostupná v USA a Veľkej Británii, v Mapách nájdete informácie o nabíjacích sieťach ako Chargemaster, EVgo, SemaConnect a čoskoro aj Chargepoint. Okrem toho koľko áut sa nachádza pri konkrétnych nabíjacích portoch vám aplikácia ukáže aj to, kde presne sa stanica nachádza, aké rôzne konektory pre nabíjanie tu nájdete a aké rýchle nabíjanie podporuje.

Informácie o nabíjacích staniciach ako takých sú v Google Mapách už od minulého roku a nájdete tu aj slovenské stanice. Zatiaľ ale nie je zrejmé, či a kedy sa informácie o ich obsadenosti dostanú aj k slovenským používateľom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+