MojAndroid

Hoci sú Google Mapy výbornou navigáciou, príchodom do cieľa vaša cesta nikdy nekončí. Prinajmenšom musíte ešte niekde zaparkovať auto. Google sa preto rozhodol, že vám pomôže aj s týmto problémom, a tak do Google Máp už čoskoro zrejme pridá funkciu pre nájdenie toho správneho parkovania pre vás a v okolí cieľovej destinácie.

parkovanie-google-mapy

Aplikácia by mala byť schopná napísať už pri spustení navigovania, či sú parkovacie možnosti v cieli “jednoduché” alebo “obmedzené”. Navyše, navigácia vám sama ponúkne, že vás zavedie na najbližšie parkovisko. Podobnú funkciu ponúka napríklad aj Waze, ktorý vás už dnes vie navigovať na parkovisko. Google Mapy v beta verzii 9.44 dokonca obsahujú už sekciu s parkovaním, no zdá sa, že zatiaľ nikde nefunguje. Takisto je nedostupná aj informácia o tom, odkiaľ Google berie informácie o parkovaní. Na ďalšie informácie o tejto funkcii si tak budeme musieť počkať.

Zdroj: AndroidPolice, ArsTechnica

18.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+