MojAndroid

Najnovšia beta verzia aplikácie Google Mapy vo verzii 9.49 prináša viacero noviniek. Okrem funkcie uloženia vášho parkovacieho miesta je to tiež možnosť zobraziť aktuálne počasie v sekcii s MHD dopravou, či lepšia optimalizácia prostredia aplikácie pre Android Auto.

Náš tip
Google Mapy: Vylepšenia so zdieľaním detailov stránky aj prístupom na časovú os [APK]

Funkciu sledovania vašej aktuálnej polohy (či polohy vášho auta) môžete využiť už dlhšie. Táto funkcia však nebola príliš efektívna, najmä na preplnených parkoviskách pri obchodných strediskách. Teraz prináša Google optimalizáciu tejto funkcie. Pri kliknutí na modrý odkaz aktuálnej polohy budete mať možnosť uložiť parkovacie miesto. Okamžite sa uloží poloha vášho automobilu.

Náš tip
Google Mapy zjednodušujú vyhľadávanie, pridávajú nové ovládacie prvky

Polohu môžete následne vidieť v notifikačnej lište alebo priamo v prostredí aplikácie. K dispozícii je tiež možnosť pridania poznámky (napríklad pre číslo parkovacieho bloku) alebo pridanie fotografie pre lepšiu orientáciu. Môžete tiež danú polohu zdieľať, aby niekto z vašich známych vedel prísť k vášmu zaparkovanému autu. Užitočnou funkciou je tiež nastavenie časového limitu parkovania napríklad na platených parkoviskách. Funkcia bude zatiaľ k dispozícii len pre jedno auto na jednom určitom parkovacom mieste.

Niektorí používatelia hlásia tiež zobrazenie počasia pri štarte navigácie. Isté údaje o počasí prináša aj najnovšia aktualizácia. Pri zobrazení prepravy MHD, vlakom či iným spôsobom dopravy bude k dispozícii tiež údaj o predpovedi počasia. Môže ísť o užitočnú funkciu najmä v prípade dlhšieho čakania na prestup či prípoj vášho spoja. Používateľ tak dokáže predvídať, aké bude počasie v čase a mieste príchodu či prestupu.

Náš tip
Google mapy pridávajú podporu pre zoznamy obľúbených lokalít

Optimalizácia prostredia pre Android Auto bola súčasťou aj predošlých verzií beta aplikácie. Nezobrazovala sa však všetkým používateľom. Najnovšia aktualizácia prináša najmä zoskupenie údajov do jednotlivých blokov. Spolu tak nájdete údaje o trvaní cesty, vzdialenosti či prejdenej rýchlosti.

APK súbor novej verzie 9.49 beta aplikácie je k dispozícii na stiahnutie na tomto odkaze.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidpolice, apkmirror

20.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+