MojAndroid

Google je známy tým, že každý rok si prvého apríla prichystá nejakú zábavnú novinku, ktorou oslávi Deň bláznov so svojimi užívateľmi. V minulosti to boli napríklad Pokémoni, ktorých ste mali zbierať v rozličných častiach sveta prostredníctvom Google máp. Mapy od internetového giganta sú nástrojom pre odhalenie žartíku aj tento rok, no už viac nebudete zbierať rozprávkové postavičky. Zahrať si totiž budete môcť všetkým dobre známu hru Pac-Man a to takmer kdekoľvek na mapách.

Zámerne sme použili slovíčko “takmer”, pretože pre plnohodnotné využitie tejto novinky nie sú vhodné všetky mapy. Pre vyskúšanie žartíku od Google si jednoducho otvorte Google mapy a v ľavom dolnom rohu kliknite na ikonku Pac-Man. Následne sa zobrazené pole trošku zmení, no v zásade by sa malo stať to, že na zobrazených mapách sa objavý herný plán hry Pac-Man. Ak vami zvolená lokalita nie je na túto hru vhodná, môžete kliknúť na tlačidlo “Skúsim šťastie” a následne budete presmerovaný na lokalitu, kde si už hru budete môcť naplno užiť.

pacman-google.mapy

Ide pritom o naozaj veľmi pekne spracovanú verziu hry, kde sa vyhýbate tradičným príšerkám. Zmenou je akurát herný plán, ktorý je zostavený zo skutočných ulíc. Najviac nás pobavilo, keď sme sa dostali na kruhový objazd, ktorý ale tiež nebol žiadnou prekážkou. Prvoaprílový žartík v podaní Google by mal fungovať v akomkoľvek desktopovom prehliadači, no je takmer isté, že vám bude fungovať v prehliadači Chrome. Zatiaľ si Pac-Mana v Google mapách nezahráte na svojom mobilnom zariadení, no už aj v minulosti Google priniesol niektoré svoje žartíky aj na tieto zariadenia. Môžeme preto očakávať, že skôr či neskôr si Pac-Mana budete môcť zahrať aj prostredníctvom zariadení s Androidom a iOS.

Zdroj: Google Mapy via Cult of Android

1.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+