MojAndroid

Spoločnosť Google v poslednom čase predstavila viacero noviniek. Aplikácia Google Kontakty je konečne dostupná na väčšinu Android zariadení, Google Allo je dostupný v počítači a spustil sa napr. aj Google Play Protect predstavujúci ochranu pred škodlivými aplikáciami.

Teraz prichádza na pohľad nenápadná funkcia do obľúbených Google Maps, ktorá vám pomôže rozhodnúť sa, či sa vyberiete na dané miesto, do danej reštaurácie a podobne. V záložke, v ktorej je popísaný podnik alebo miesto, kam sa chystáte, sú už teraz viaceré informácie v podobe otváracích hodín, telefónneho čísla, adresy atď. Do tejto sekcie čoskoro pribudne funkcia Q&A, teda Otázky a odpovede. Funkcia je určená všetkým používateľom, ktorí majú pred navštívením miesta ešte niekoľko otázok , napr. Platia v reštaurácii také a také zľavové kupóny? Máte detské stoličky? Čo je v tomto múzeu najzaujímavejšie? Je tu skupinová zľava?

Po zanechaní otázky odošle Google spoločnosti upozornenie a tá vám odpíše (keď uzná za vhodné :)). Google vám pošle notifikáciu o obdržanej odpovedi. Aby sa táto funkcionalita posunula ešte bližšie k používateľovi, Google bude frekventované otázky uprednostnene zobrazovať, takže sa ľudia nebudú musieť dokola vypytovať na tie isté veci. Tieto doplňujúce otázky sú totiž často kľúčový faktorom, pre ktorý sa rozhodneme niekam ísť.

Funkcionalita podľa blogu Google práve v týchto dňoch mieri do sveta. Máte už možnosť v Google Mapách klásť otázky? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: blog Google

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+